Кошик
8600 відгуків
Графік роботи плаваючий, закажіть на сайті ми зв'яжемось

УВАЖАЕМЫЕ ПОКУПАТЕЛИ ! Графік роботи магазину — плавальний, залишайте замовлення на сайті, ми зв'яжемося з вами!

+380 (97) 444-10-24
+380 (50) 444-10-24
+380 (63) 444-10-20
Український Інтернет Радіоринок

Як паяти паяльником?

Як паяти паяльником?

Основи роботи з паяльником і методи паяння

Якщо ви любитель радіотехніки або перед вами стоїть завдання полагодити дорогу для вас електроніку, то саме час навчитися правильно паяти. Для дрібної і точної пайки необхідно набратися досвіду, адже це не так просто, як здається на перший погляд. Тому не поспішайте відразу братися за серйозну роботу, а як слід потренуйтеся на витратних матеріалах.

Принцип роботи паяльника полягає в нагріві до температури 300 градусів і розплавлення з'єднує речовини, припою, який з'єднує проводу за рахунок наповнення микропустот в металі. Після охолодження припою застигає і надійно скріплює дві необхідні складові.

Предмети, інструменти і речовини необхідні при пайку

  • Паяльник;
  • Підставка, призначена під паяльник;
  • Припій (як правило складається з олова, свинцю, кадмію);
  • Флюс (речовина для зв'язку припою і дроти, впливає як антиокислювач і знежирювачах);
  • Невелика губка;
  • Пінцет або плоскогубці;
  • Напилок;
  • Бокорізи.

Вибір паяльника по потужності

  • До 50 Вт—пайка радіодеталей, кабелів з малим перерізом;
  • 50-100 Вт паяння проводів і деталей товщиною до 1-1,5 мм;
  • 100 Вт і вище — пайка деталей великих розмірів.

Готуємо прилад і елементи до роботи

Перед початком робіт жало паяльника потрібно зачистити, потім облудить. Для цього включаємо прилад і нагріваємо його, чекаємо, коли температура буде плавити припій. Після чого покрийте кінчик жала припоєм і обережно нетривалими торканнями протріть його вологою губкою, змоченою попередньо водою. Якщо паяльник має мідну жало, то можна зачистити його напилком. Так ви видалите всі частини старого припою. Відразу після цього необхідно облудить наконечник паяльника, яким будемо безпосередньо стосуватися матеріалів і паяти. Це означає, що його потрібно вмочити в розплавлений метал, щоб покрити його тонким шаром і запобігти окислення. Підготовка закінчена можна приступати до пайку.

Як припаяти дріт

Для якісного зварювання необхідно, насамперед, підготувати спаиваемые елементи. Дроти зачищаються від ізоляції, мідний провідник обробляється наждачним папером або напильником. Далі його необхідно облудить, для цього підготовленим паяльником (теж зачищеним і облуженным) береться невелика кількість припою, і з додаванням флюсу провід прогрівається. В результаті на провіднику повинна вийти блискуча поверхня сріблястого кольору. На наступному етапі облуженные проводу підводяться один до одного (при необхідності їх можна скрутити), на жало паяльника набирается припой, и выполняется прогрев соединяемых проводников до полного растекания припоя. Припой должен лечь однородно, заполнить все выемки на соединяемых поверхностях.

Основные правила при выполнении работ паяльником

  • Спаивать элементы нужно как можно быстрее (при работе с радиодеталями - не более 2 секунд).
  • При неверном результате дайте деталям остыть и только после этого приступайте ко второй попытке, особенно если это микросхемы или радиодетали.
  • Стараться прикладывать всю поверхность кончика, это сделает пайку более быстрой и крепкой.

Перед процедурою пайки проводів їх краще скрутити. Після повного охолодження, щоб уникнути коротких замикань ізолювати їх один від одного за допомогою ізоляційної стрічки. Гарну пайку видно відразу, вона відрізняється блиском, гладким шаром і рівною поверхнею, без тріщин.

Інші статті
Контакти
Sxema - Українский Інтернет Радіоринок
+380504441024
вул. Кіяшко 16, Запоріжжя, Україна
+380 (97) 444-10-24
+380 (50) 444-10-24
+380 (63) 444-10-20

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner