Інтерфейсна плата з опторозв'язуванням на 5 осей ЧПУ використовується як сполучна ланка між комп'ютером і п'ятьма драйверами крокових або сірково двигунів у системах верстатів із числовим програмним керуванням. Інтерфейсна плата обладнана опторозв'язуванням силової та логічної частин плати. Оптопов'язка — це один із різновидів гальванічної розв'язки. Сенс у тому, щоб між двома схемами не було електричного зв'язку, коли струм із однієї частини схеми не йде в іншу частину.
Для використання інтерфейсної плати потрібно завантажити та встановити на комп'ютер програму для його керування й настроювання, наприклад MACH3, KCAM4, EMC2 Mach2, Master5, TurboCNC, Step2CNC та інші. Тепер потрібно визначитися з місцем монтажу BL — MACH — V1.1 D305. Місце має бути захищене від агресивних чинників довкілля, оскільки BL-MACH — V1.1 D305 не встановлений у корпус. BL — MACH — V1.1 D305 може бути змонтований на будь-якій плоскій поверхні, для цього на платі передбачено чотири отвори. Потім за допомогою кабелю LPT (до комплекту постачання не входить) з'єднати інтерфейсну плату з комп'ютером. Роз'єм LPT інтерфейсної плати зроблений у корпусі DB25 типу «тато».
Коли фізичний зв'язок із комп'ютером встановлений, можна під'єднувати живлення. BL — MACH — V1.1 D305 потребує окремого живлення логічної та силової частини. Живлення логічної частини може відбуватися двома способами.
Перший — від USB-порту комп'ютера. Для цього в комплекті з BL — MACH — V1.1 D305 йде кабель USB тип A — USB тип A (довжина кабелю ~1 м), на самій платі є роз'єм USB типу «мама».
Другий — від зовнішнього джерела живлення. Зовнішнє джерело живлення під'єднується до клемів-затискачів PCGND (спілкування контакту), PC5V (напруга живлення). Клем PC5V дві, немає різниці, до якої під'єднувати живлення. Зовнішнє джерело живлення має підтримувати струм не менш ніж 500 мА.
BL — MACH — V1.1 D305 має світлодіодну індикацію. Світлодіод, позначений на платі PW (5V), горить, коли на логічну частину плати подається напруга живлення 5 В.
Після цього можна під'єднувати живлення до силової частини BL — MACH — V1.1 D305. Живлення має здійснюватися від зовнішнього джерела живлення з напругою 12-24 В постійного струму. Під'єднувати джерело живлення потрібно до клем-затискачів, позначених на нижньому боці плати +12-24V (IN) і GND. Світлодіод, позначений на платі 12-24V, горить, коли на силову частину плати подається напруга живлення 12-24 В.
Щоб правильно підібрати джерело живлення для всієї системи, потрібно виконати невеликий розрахунок. Джерело живлення в комплекті з BL — MACH — V1.1 D305 не йде. Для розрахунку потрібних характеристик джерела живлення можна використовувати формулу: Вихідний струм = Сумма струмів усіх споживачів системи + 2 A.
Тепер потрібно зайнятися захистом самої плати, комп'ютера та пристроїв, що під'єднуються. BL — MACH — V1.1 D305 спочатку має оптоізоляцію всіх вхідних сигналів. Блок для під'єднання кнопок аварійної зупинки зображений на малюнку зліва. Позначення контактів P10 — P13, P15, GND. P10 — аварійна зупинка всієї системи. P11 — попереднє настроювання різання (можна не під'єднувати). P12 — кінцевий вимикати осі X. P13 — кінцевий вимикати осі Y. P15 — кінцевий вимикати осі Z. GND — загальний контакт.
Після цього можна під'єднувати до BL-MACH — V1.1 D305 драйвери двигунів. Драйвери двигунів до інтерфейсної плати можна під'єднати двома способами.
Перший — більш цивілізований спосіб. На корпусі плати BL — MACH — V1.1 D305 є п'ять гнізд — по одному гнізду на кожну вісь. Кожне гніздо має чотири контакти +5 V (живлення логіки), CLK (Pulse), CW (Direction), EN (Enable). Якщо виявилося, що гнізда Ваших драйверів двигунів такі самі, як у інтерфейсної плати, і у Вас є правильні кабелі з конекторами під ці гнізда — можете з'єднувати пристрої цим способом.
Другий — під'єднання драйверів двигунів до клемів-затискачів. На текстоліті інтерфейсної плати є таблиця відповідності клеми-сигнали для кожної осі.
Сигнали від інтерфейсної плати потрібно під'єднувати до відповідних входів драйверів двигунів:
Ось X: P2 – CLK, P3 – CW
Ось Y: P4 – CLK, P5 – CW
Ось Z: P6 – CLK, P7 – CW
Ось A: P8 – CLK, P9 – CW
Ось B: P16 – CLK, P17 – CW
Сигнал Enable буде загальним для всіх драйверів двигунів — цей сигнал потрібно розводити на кожен драйвер окремо. Він виводиться з клеми P14.
Клем P17 може виконувати дві функції: сигнал CW (Direction) для осі B і вихідний сигнал реле керування шпинделем. Функція клеми P17 встановлюється за допомогою джампера, який є на інтерфейсній платі. Якщо джампер встановлений — клема P17 виконує функцію виходу реле, якщо немає — функцію сигналу CW (Direction) для осі B. Використовуваний реле SRD-05VDC-SL-C, комутаційна здатність реле 8 А за живлення 24 В. До цього інтерфейсу може бути під'єднано тільки один пристрій. Світлодіод, позначений на платі Relay, горить, коли релейний інтерфейс замкнений.
Клемма P1 вихід широтно-імпульсної модуляції (PWM).
Клеми PCGND, PC5V, крім функції зовнішнього живлення, логіки можуть використовуватися в схемах із використанням загального анода (PCGND) або загального катода (PC5V) з напругою сигналу до +5 В.
Клеми, позначені на малюнку «Spindle ON/OFF Control interface», виконують функцію перемикача шпинделя.
Клеми, позначені на нижній частині інтерфейсної плати PWM 0-10V (OUT) і GND — виконують функцію регулювання швидкості обертання шпинделя. Це фактично аналоговий ШІМ частотний перетворювач.
Тепер потрібно налаштувати всю систему та записати в програму керування виконуваний код.
Характеристики:
модель: BL - MACH - V1.1 D305;
кількість осей: 5;
сумісні програми: MACH3, KCAM4, EMC2 Mach2, Master5, TurboCNC, Step2CNC;
з'єднання з комп'ютером: LPT DB25;
напруга живлення цифрової частини: 5 В;
максимально споживаний струм цифрової частини: 500 мА;
напруга живлення силової частини: 12 – 24 В;
використовуване реле: SRD-05VDC-SL-C;
комутаційна здатність реле: 8 А під час живлення 24 В;
кількість спрацьовувань реле у разі навантаження 5 В 10 мА: 500 000 000 циклів;
клас захисту: IP20;
вага комплекту: 130 г;
розміри: 70 х 90 х 20 мм.
Основні атрибути | |
---|---|
Тип | Контролер |
Основні | |
Режим роботи підсилювача | З |
- Ціна: 294 ₴