Як залудити жало паяльника?
Всім починаючим аматорам попаять ввечері доводиться зіткнутися з лужением нового або свіжо-зачищеного жала. Це потрібно для того, щоб процес пайки був комфортним і вам не довелося витрачати свої нерви. У цій статті ми розглянемо як залудити жало в домашніх умовах, що нам для цього знадобиться, і що потрібно робити з конкретно вашим жалом.
Зміст:
- Види тиснув для паяльників
- Які належності нам знадобляться.
- Лудіння жала.
1. Види тиснув для паяльників.
Для початку, давайте розберемося який у вас тип жала. Грубо розділимо їх на два типи:
- Мідні жала. Їх також можна розділити ще на два підтипи:
- Мідна жало паяльника а-ля взяв у баті(-діда) в гаражі.
- Змінне мідна жало для паяльників типу 900м.
- Жала з нікелевим покриттям. Такий тип жав використовується, в основному на паяльниках з можливістю регулювання температури і паяльних станціях.
2. Які належності нам знадобляться.
Отже, ми визначилися який у нас паяльник і з яким жалом. Далі, виходячи з цього, ми розглянемо що нам потрібно.
Почнемо з більш простого варіанту, якщо у вас мідна жало:
- Напилок або наждачка або надфіль.
- Флюс або каніфоль.
- Трохи припою.
- Дощечка або шматочок картону.
Якщо у вас жало з нікелевим покриттям, нам знадобляться більш щадні речі:
- Целюлозна губка.
- Аптечний гліцерин, але можна просту воду.
- Якщо ваше жало зовсім закопчене, може знадобиться трохи абразиву у вигляді соди.
- Дощечка або шматочок картону.
Тепер ми готові привести свій інструмент у робочий стан.
3. Лудіння жала.
Перейдемо ближче до справи!
В залежності від типу жала дії будуть трохи відрізнятися, але суть буде одна - очистити жало від нагару, окалини, оксидної плівки і нанести на нього тонкий і рівномірний шар припою.
Залудити мідна жало
З мідним жалом будемо обходитися грубо, швидко і надійно, загалом по класиці. (Все нижче написане не відноситься до мідним жалам типу 900м). Беремо напилок і з малим зусиллям починаємо зчищати з нього все зайве попутно виводячи форму кінчика, яка вам більше подобається. Після чого, нам потрібно нанести на жало трохи флюсу або занурити в каніфоль. Поки флюс не випарувався - нанесемо припій на жало і трохи "повтираем" його про дощечку або шматочок картону. Вуаля, жало готове до роботи!
Лудіння сталевого жала
Для жав з нікелевим покриттям, підхід кардинально відрізняється від мідних. Нікелеві жала не терплять ніякого грубого фізичного впливу. Якщо ви потрете їх напилком, можна відразу прямувати до смітнику - викидати їх.
Найшвидшим способом почистити і залудити паяльник під час робочого процесу буде - почистити жало про целюлозну губку змочену гліцерином або ж водою, після чого нанести трохи флюсу і втерти припій. Якщо ж ваше жало зовсім в жалюгідному стані можна вдатися до більш радикального методу з латунної стружкою або губці з содою. Думаю, описувати дії зі стружкою не має сенсу, а от з содою варто пояснити. Потрібно насипати 2-3 щіпки соди на злегка вологу губку, після чого обхоплюємо паяльник і приступаємо полірувати його. Далі робимо все теж саме, трохи флюсу, трохи припою. Ось і паяльник став готовим до роботи.