Продавець Sxema - Українский Інтернет Радіоринок розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
8966 відгуків

Шановні клієнти ! Графік роботи магазину може змінюватись. Залишайте замовлення на сайті, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

+380 (97) 444-10-24
+380 (50) 444-10-24
+380 (63) 444-10-20
Український Інтернет Радіоринок

Як користуватися токовими кліщами?

Як користуватися токовими кліщами?

Згідно з класичними правилами визначення потужності електроструму, амперметр фіксують на необхідному ділянці електроланцюга послідовно, а вольтметр паралельно. З цього випливає, що для виміру необхідно штучно змоделювати розрив ланцюга, після чого підключити вимірювальне обладнання. Спростити процес допомагають спеціальні прилади. Як приклад – вимірювання струму токовими кліщами набагато прискорює процедуру обчислення. Принцип дії устаткування націлений на визначення інтенсивності електромагнітного поля, що виникає навколо провідника.

Корисні функції струмових кліщів

Схожість приладу з класичним мультиметром заснована на загальних можливості вимірювання. Але є певний функціонал доступний лише кліщів. Самий головний параметр – визначення сили електроструму при напрузі 220 В.

Це може знадобитися, якщо потрібно знайти «витік» електроенергії. Щоб отримати дані, через затискач одночасно пропускається «фаза» і «нуль». Різниця на дисплеї і буде тієї самої витоком. Ще можна виміряти потужність, споживану електроприладами. Для цього встановлену силу струму множать на кількість напруги – 220 В.

Все це корисні, але не єдині функції токоизмерительного пристрою. Як приклад, в деяких моделях є спеціальна термопара для вимірювання температури. При бажанні можна заміряти не тільки температуру нагрівання автомата в електрощитку, але і зняти показники зі свого тіла. Крім корисності, майстра вибирають обладнання за помірну вартість. Середньобюджетні варіанти можна купити в межах 500 гривень.

Правила безпеки при замірах

Дозволяється використовувати в приміщеннях закритого типу і у вуличних умовах при відсутності дощу, снігу. Фіксувати потужність можна на кабелях будь-якого типу, як «голих», так і покритих ізолюючим матеріалом. Безпечно допоможе використовувати струмовимірювальні кліщі інструкція по застосуванню. Так, до початку роботи потрібно:

 • підкласти під ноги діелектричну основу;
 • взутися в спеціальну взуття;
 • одягати захисні рукавички.

Підвищена захист необхідна з-за специфіки роботи. В даному випадку мережа не знеструмлюється.

Струмовимірювальні кліщі як користуватися

Оцінка стану діючої електроустановки, як і деякі роботи під напругою, вимагають вимірів і порівняння струмів, що протікають по ланцюжках. Визначення поточного рівня електроенергії дозволяє своєчасно ліквідувати виникають неполадки.

Залежно від ланцюга струм може бути постійним або змінним. Для кожного варіанта розроблено вузькоспрямовані моделі кліщів. Якщо працювати доводиться з різними ланцюгами, майстри найчастіше вибирають комбіновані варіанти з датчиком Холла, залишили надійні, але менш функціональні кліщі Дітце, позаду.

До початку вимірювальних робіт необхідно переконатися, що поблизу немає працюючих агрегатів, здатних вплинути на точність наданих даних. Сильне електромагнітне поле може бути створено потужними апаратами, трансформаторами. При їх наявності, вимірювання струмовими кліщами проводять з урахуванням установки параметрів в положення – змінний струм.

Зазвичай, труднощі при використанні обладнання не виникає. Якщо говорити про послідовність вимірювальних робіт, на струмові кліщі інструкція виглядає наступним чином:

 1. Здійснюється прокручування колеса до місця, де знаходиться можливий межа величини замеряемого струму.
 2. Кліщі розмикають, поміщають між ними струмопровідну жилу.
 3. Провід фіксують, дивляться і записують отриманий результат.

Якщо вибраний межа величини підібраний правильно, на дисплеї висвітиться результат, рівнозначний потужності електроенергії, що протікає по провіднику.

Подібною технологією обчислення користуються повсюдно, модель пристрою не має принципового значення. Хоча вимірювання струму струмовими кліщами виконується в певній послідовності, багато що залежить від специфіки виконання. Так, для зняття показань з важкодоступних кабелів, необхідно впроваджувати додатковий функціонал зразок датчика IFLex, що полегшує роботу в умовах обмеженого простору.

Нерідко складності при використанні обчислювального обладнання полягають у визначенні одиночного провідника. Мета сприятливих вимірів – отримати нуль на дисплеї, показник взаємної компенсації магнітних потоків, створюваних фазним і нульовим провідником. Показник, відмінний від нуля, є величиною, рівною кількістю «витікає» електроструму в ланцюзі. Якщо екран показує одиницю, це означає, що перемикач виставлений в неправильному діапазоні. У таких випадках його параметри треба міняти.

Для пошуку підходящого провідника підбирають місця, де можна виділити одиночну жилу. Це може бути область, де фазовий дріт підключається до вимикача, або розподільчий щит. Однак виконати таку роботу із-за конструктивних особливостей електроустановок виходить не завжди. У всіх цих випадках вимір струмовими кліщами передбачає запровадження додаткового обладнання.

Корисні поради щодо вибору струмових кліщів

Підбір оптимальної моделі заснований на передбачувані варіанти подальшого застосування. В залежності від того, як користуватися струмовими кліщами буде власник, визначаються параметри і технічні характеристики пристрою. Важливо врахувати наступні показники:

 • можливості – вузьконаправлений або комбінований варіант;
 • форма – окрема модель або частина складного механізму;
 • додаткові можливості;
 • діапазон частот;
 • точність та ін.

Тільки після уточнення бажаного набору функцій, що відповідає фінансовим можливостям, можна придбати практичний і зручний прилад.

 
Інші статті
Контакти
Sxema - Українский Інтернет Радіоринок
+380504441024
Ул. Кияшко 16, Запоріжжя, Україна
+380 (97) 444-10-24
+380 (50) 444-10-24
+380 (63) 444-10-20

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner