Як припаяти штекер до навушників
У 21 столітті, складно уявити своє життя без навушників, будь-то вкладиші, вакуумні навушники або великі накладні лопухи. Але майже кожному користувачеві доводилося стикатися з їх несправностями. Судячи з досвіду, поломки навушників пов'язані з обривом самого кабелю біля штекера або самого навушника(ів). Якщо звернутися в майстерню з такою проблемою - на вас, як мінімум, косо подивляться. І в більшості випадків, навушники можна відновити самому, якщо у вас є мінімальні навички поводження з паяльником.
У цій статті ми розглянемо як припаяти навушники до штекеру і що для цього нам знадобиться.
А тепер, ближче до справи!
Зміст:
- Необхідний інструмент.
- Типи штекерів. (Матчастину)
- Послідовність дій.
1. Необхідний інструмент.
Для початку, давайте розберемося, що нам потрібно.
- Паяльник.
- Активний флюс і змивка для нього.
- Припій.
- Мінімальний інструмент (ніж, кусачки тощо)
- Сам штекер і навушники.
Навіть якщо у вас чогось з перерахованого немає, буде корисно придбати і мати в господарстві, до того ж коштує це задоволення недорого. Все необхідне можна придбати тут https://sxema.com.ua/
2. Типи штекерів. (Матчастину)
Для початку, нам потрібно знати яке значення мають кольори проводів та їх кількість. Кількість та колір проводів може відрізнятися, в залежності від моделі.
Найчастіше, кольору проводів використовують стандартні:
- червоний - правий канал.
- зелений, синій або білий провід - для лівого каналу
- жовтий, мідний і т. п. для загального проводу.
До штекеру може надходити різна кількість проводів:
- 2 дроти, для одного навушника або моно-навушників.
- 3 дроти, для моно - або стерео-гарнітури (як правило для стерео-навушників).
- 4 дроти, для стерео-навушників:
Або для гарнітури:
- 5-6 проводів, для гарнітури з мікрофоном.
3. Послідовність дій.
Як паяти дроти до штекер для навушників?
Для початку, нам потрібно позбутися від старого штекера - відрізаємо його. Запам'ятовуємо її проводів на старому штекері, щоб позбавити себе від зайвої продзвонювання. Так як дроти навушників досить тонкі, потрібно вести себе з ними ніжно. Максимально акуратно зачищаємо дроти від ізоляції. Після, нам потрібно залудити їх кінчики. Подальші дії будуть залежати від того, який у вас штекер.
2 дроти:
Тут все елементарно і просто переплутати нічого, паяємо згідно картинці.
3 дроти:
У цьому випадку, також нічого складного немає. Залежно від кольору проводів припаюємо проводу на відповідні піни на штекері.
4 дроти:
В даному випадку є кілька варіантів розвитку подій. Все залежить від того, який у вас тип навушників і штекера.
У випадку, якщо у вас навушники без мікрофона і штекер має тип TRS (3 контакту). 2 дроти використовуються як сигнальні і 2 як загальні. Дивимося куди були припаяні дроти на старому штекері. У разі, якщо старий штекер не зберігся, спробуйте підібрати відповідність за кольорами з пункту 2. І паяємо...
У випадку, якщо у вас стерео-навушники з мікрофоном (гарнітура). 2 кабелю - сигнал на навушники, 1 - сигнал мікрофону і 1 - загальний.
Так-же, буває що сигнальний кабель мікрофона в білій ПВХ ізоляції обмотаною мідним дротом, який є загальним.
5-6 проводів:
Дії в цьому випадку аналогічні попереднім пунктам. Дивимося на старий штекер, припаюємо по місцях. Якщо контакту немає, то можна спробувати визначити за кольорами, який провід за що відповідає. Але бувають реалізації гарнітури з 5-10 проводами в кабелі. Ніхто, на жаль, не зможе сказати напевно, які дроти за що відповідають. Можна порадити лише одне: беріть мультиметр і прозванивайте проводу, для визначення розпіновки.
Вдалого ремонту!